mahmut-limnili-mahmut64                                                                                                     

Ben Mahmut Limnili 1964 doğumluyum. Av tüfeği ile tanışmam İlkokul çağlarında bir havalı tüfek ile başladı. Kısa bir süre sonra, ilk ateşli silahım olan Huğlu tek kırmamın ardından süper poze, otomatik tüfeklerin ve sonunda 1990 yılında yivli av tüfeklerimin sahibi oldum.

1983 ile 1988 yılları arasında İzmir Altay kulübünde lisanslı Trap atıcılığı yaptım. Birkaç kez Türkiye şampiyonalarına, mahalli müsabakalara katıldım, çeşitli dereceler aldım. Daha sonra iş hayatına atılmam nedeniyle atıcılığı bırakmak zorunda kaldım.  Av,doğa ve köpek tutkusu benim ve ailemin vazgeçilmez bir parçasıdır diyebilirim. Kısacası yaşam tarzımızdır denilebilir. Yaşadığım yörede domuz, tavşan, bıldırcın ve ördek avları tatmin edicidir. Bazı zamanlar da ise arkadaşlarım ile Türkiye'deki avlakları görme fırsatı buldum. Özellikle köpek ile yapılan kuş avlarından,domuz beki ve sürek avlarından hoşlanırım.

Av hayatımın başlamasıyla birlikte her dönem birkaç köpeğim olmuştur. Ancak 1995 yılı sonuna kadar beslediğim ve yetiştirdiğim tüm av köpekleri (yerli ırk) diye tanıdığımız (arı ırk) olmayan köpeklerdendi. Daha sonra 1995 yılında, yaptığım bir Almanya seyahatimde ayrı soylardan gelen dişi olan (Blanka) ve erkek olan (Mirko) isimli yavru KURZHAAR cinsi köpeklerimi oradaki üreticilerden seçip satın aldım. Köpeklerimin büyümeleri sırasında ev yaşantısına olan uyumlarına, avlanma hırsı ve yeteneklerine hayran kaldım. Sahibi bulunduğum bu köpeklerin, pedegri özetlerini ve fotoğraflarını sitemin diğer sayfalar ve linklerinde bulabilirsiniz...!

 

AV KÖPEĞİ DOSTU VE AVCI ARKADAŞLARIM HEPİNİZE RASTGELE...!

 

mahmut-limnili-kurzhaar

 

            Mahmut LİMNİLİ - Foça - İZMİR           Cep tel :  0.532.4422170

 logo2

iconFORUM Sayfamıza üye olmak için lütfen tıklayınız ...!   dikkat